Bitcoin’in Gizemli Kurucusunun Yazıları İlk Defa Türkçede

04 Mayıs 20231 dk okuma süresi

Kripto paralara ilişkin algı ve pratiklerin yanı sıra küresel finans sistemini de kökten değiştiren Bitcoin projesinin ilk geliştirilme aşamasından itibaren izinin sürülmesine olanak tanıyan kitapta Satoshi Nakamoto’nun ekosistemin özellikle oluşum aşamasında büyük önem taşıyan forumlarda paylaştığı gönderiler kategorik şekilde yer alıyor. Satoshi’nin blokzincir, merkeziyetsizlik, merkeziyetsiz finans, mükerrer harcama, işlem süresi ve ücretleri, iş ispatı, arz sınırı, deflasyon gibi kritik kavramları ele aldığı yazıları, kimliği hâlâ gizemini koruyan bu figürün düşünce sistemine ışık tutuyor.

Bitcoin, nitelikli yayıncılık faaliyetleriyle Türkiye’deki Web3 ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Ether Kitap tarafından piyasaya sürülen ikinci eser olma niteliği taşıyor. Yayınevi daha önce de Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından kaleme alınan makalelerin derlendiği Ethereum’un İnşası’nı okurların beğenisine sunmuştu.

Haberler
1 dk okuma süresi

Ether Kitap, blokzincir devrimini odağına alan yeni bir yayıncılık anlayışı ile yola çıkıyor.

1 dk okuma süresi

Kripto paralara ilişkin algı ve pratiklerin yanı sıra küresel finans sistemini de kökten değiştiren Bitcoin projesinin ilk geliştirilme aşamasından itibaren izinin sürülmesine olanak tanıyan kitapta Satoshi Nakamoto’nun ekosistemin özellikle oluşum aşamasında büyük önem taşıyan forumlarda paylaştığı gönderiler kategorik şekilde yer alıyor.

1 dk okuma süresi

Ether Kitap, yeni bir yayıncılık deneyimi oluşturmak için yola çıkıyor.